SVET NAŠIMI OČAMI – Sociálne siete

7.12.2021 sme online debatou ukončili ďalšiu časť nášho projektu „Svet našimi očami“ – Sociálne siete.
Sme veľmi radi, že sa nám podarilo uskutočniť aj prednášky priamo na škole ZŠ Dubová, kde sa deti formou kvízov a otázok zamýšľali nad nástrahami sociálnych sietí. Posledná prednáška sa musela kvôli opatreniam uskutočniť formou online debaty, kde deti prekvapil známy slovenský raper Majself a z osobných skúseností im poradil, ako získať nadhľad a ako bojovať s negativitou na sociálnych sieťach. Ďakujeme za prínosné a zaujímavé informácie.
ĎAKUJEME aj školskej psychologičke Erike Brštiakovej, že prednášky viedla na vysokej úrovni a informácie deťom podávala zábavnou formou. Osviežením prednášok bol Tomy Kotty, ktorý ukázal svoju tvár až na online debate. Dovtedy deti iba hádali, kto by sa mohol nachádzať pod maskou. Tento koncept deťom ukázal, že komunikácia na sociálnych sieťach je veľmi klamlivá.
Tieto prednášky nám ukázali, že to má zmysel. Že je potrebné deťom ukázať reálne príklady nástrah sociálnych sietí a rozprávať sa o nereálnych predstavách o živote ľudí prezentujúcich sa na sociálnych sieťach. Tešíme sa na pokračovanie tohto projektu aj na iných školách.


  Ďakujeme za podporu projektu!

:

Galéria