Aktuality

ŠPORTOVÝ FESTIVAL a CITY KIDS RUN – ohliadnutie za krásnym športovým dňom

23 októbra 2021
2.10.2021 sme v Športovom areáli pri ZŠsMŠ Hargašova pripravili pre všetky deti a rodičov krásne športové popoludnie.

Podujatie sme začali spoločnou rozcvičkou a veľmi nás potešil spontánny záujem detí. Hneď sa pridali k naším trénerom a rozohriali si svaly pred ďalšími úlohami. Na šiestich stanovištiach museli prejsť nielen prekážkovými dráhami, ale vyskúšali sme aj ich vedomosti z oblasti športu, ich pamäť a šikovnosť. Deti sa veľmi snažili, aby splnili každú úlohu. Zbierali nálepky a pečiatky, čo bolo pre ne veľmi motivujúce. Pre každého šikovného športovca, ktorý splnil všetky úlohy, bol pripravený diplom a malá odmena.

Ako sprievodné podujatie sme pripravili City Kids RUN a boli sme veľmi milo prekvapení, koľko detí sa zapojilo. Podľa vekových kategórií nastúpili bežci odhodlane na štart a bolo úžasné sledovať ich sústredenosť na čo najlepší športový výkon. V cieli sa to občas nezaobišlo aj bez slzičiek, ale aj prehry deti formujú a bez občasných prehier neexistuje ani víťazstvo.
Prví traja v každej kategórii získali medaily a odmeny, ktoré im budú pripomínať tento krásny deň. Počas behu a v cieli sme videli fandiacich rodičov, kamarátov a starých rodičov, ktorí prišli povzbudziť malých bežcov a aj v týchto chvíľach sme si povedali, že to stálo za to.

Veríme, že sme týmto podujatím začali tradíciu, ktorá sa bude každý rok opakovať. Budeme sa snažiť, aby každým rokom to bola stále lepšia a kvalitnejšia akcia pre všetky deti a rodiny zo Záhorskej Bystrice a okolia.
⭐Ďakujeme všetkým, ktorí prišli s nami stráviť sobotné popoludnie.
⭐Ďakujeme deťom, že si prišli vyskúšať všetky pohybové aktivity.
⭐Blahoželáme všetkým víťazom vo svojich bežeckých kategóriách a veríme, že nabudúce vás bude ešte viac 🙂.
⭐Ďakujeme Bratislavský kraj , Nadácia televízie Markíza a Záhorská Bystrica – oficiálna stránka , vďaka vašej podpore môžme realizovať takéto projekty.
⭐Ďakujeme buprom – reklama a tlač za krásne medaily pre našich víťazov 🏅.

CITY KIDS RUN – REGISTRÁCIA!!!

25 septembra 2021

• Deti budú štartovať postupne podľa vekových kategórií (od A po E) približne v 5-10 minútových časových intervaloch.
• Začiatok je o 16:30!
• Dĺžka trate a kategórie:

A – vek do 4 rokov (rok narodenia 2017 a viac) – 60 m
B – vek 5 rokov (rok narodenia 2016) – 200 m
C – vek 6 a 7 rokov (rok narodenia 2015 a 2014) – 200 m
D – vek 8 a 9 rokov (rok narodenia 2013 a 2012) – 400 m
E – vek 10 a viac rokov (rok narodenia 2011 a menej) – 600 m

♥ Prezentácia prihlásených bežcov a vyzdvihnutie štartovného čísla: od 14:00 do 16:15 na Športovom festivale 2.10.2021

Odmeny
Malá cena pre každého účastníka.
Prví 3 chlapci a prvé 3 dievčatá v každej vekovej kategórii dostanú vecné ceny.

♥ Tešíme sa na vás!

Organizátor City Kids si vyhradzuje právo upraviť a bližšie špecifikovať niektoré údaje uvedené v týchto propozíciách. Rovnako si vyhradzuje právo zrušiť alebo prerušiť konanie podujatia v prípade nepriaznivého počasia.

 

ŠPORTOVÝ FESTIVAL

Milé deti a rodičia,

pripravili sme pre vás športové popoludnie plné zábavy a pohybu – ŠPORTOVÝ FESTIVAL.
Bude sa konať 2.10.2021 od 14:00 – cca 18:00
Miesto: Športový areál pri ZŠsMŠ Hargašova 5, Záhorská Bystrica
 
Podujatie začneme o 14:00 SPOLOČNOU ROZCVIČKOU pre deti aj dospelých, takže sa k nám určite pridajte a rozhýbte sa.
 
Súčasťou Športového festivalu budú športovo-zábavné stanovištia, kde sa vaše deti zaregistrujú a dostanú kartičku. Po úspešnom absolvovaní stanovišťa získajú pečiatku.

Po absolvovaní všetkých stanovíšť (preukáže sa vyplnenou kartičkou) dieťa dostane diplom.

Registrujte sa na stránke https://www.citykids.sk/aktuality/,
kartičku na plnenie úloh a diplom s menom dieťaťa garantujeme len pre tých, ktorí sa registrujú online do 30.9.2021 do 22:00.
Zúčastniť a vyskúšať si naše úlohy môže samozrejme každý, kto príde.
 
V rámci festivalu sme pripravili aj CITY KIDS RUN 🏃 – bežecké preteky pre všetky deti, ktoré budú rozdelené do vekových kategórií. Beh začne o 16:30.
!!! Na beh sa registrujte na https://www.citykids.sk/aktuality/

Prezentácia prihlásených bežcov a vyzdvihnutie štartovného čísla: od 14:00 do 16:15 na Športovom festivale 2.10.2021

V prípade, že by ste nám vedeli pomôcť sponzorským darom – zaujímavými odmenami pre deti alebo finančným darom, prípadne občerstvením (napr. ovocie, nápoje), budeme radi, ak sa nám ozvete. Pomôžete nám urobiť toto podujatie ešte krajšie a atraktívnejšie. Ďakujeme ♥.

Veríme, že počasie nám vyjde a strávime spolu príjemné športové popoludnie.
City Kids

VRÁŤME DETI DO POHYBU

9 septembra 2021
❤️ ĎAKUJEME všetkým detičkám, ktoré prišli, vyskúšali si naše tréningy a zoznámili sa s trénermi. Ďakujeme aj vám rodičia za trpezlivosť a za to, že podporujete svoje deti v pohybe a športe.
⭐ Aj vďaka Bratislava – hlavné mesto SR  a Záhorská Bystrica – oficiálna stránka môžeme opäť spustiť naše krúžky, naplno športovať a rozvíjať pohybové schopnosti u detí.
A aj naďalej sa budeme snažiť prinášať im hlavne radosť z pohybu.

 

FESTIVAL MODERNEJ GYMNASTIKY

8 septembra 2021
⭐Pozývame všetky dievčatá a rodičov, príďte sa pozrieť a vyskúšať si, aká krásna je Moderná gymnastika.
Čaká nás slnečný deň, takže sa vidíme v Športovom areáli pri ZŠsMŠ Hargašova.
Tešíme sa na krásne strávené popoludnie.

⭐Ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia za to, že môžeme skvalitniť naše tréningy Modernej gymnastiky a každé dievčatko si bude môcť na tréningu vyskúšať gymnastické náčinie.

 

 

Privítanie prváčikov aj so CITY KIDS

2 septembra 2021
⭐Dnes sme boli súčasťou veľmi milej akcie. Privítali sme prváčikov v Záhorskej Bystrici. Veríme, že sme im naším programom spríjemnili ich veľký deň.
⭐Ďakujeme za pozvanie.

 

REGISTRÁCIA NA KRÚŽKY SPUSTENÁ

1 septembra 2021

Milí rodičia, milé deti,

konečne prinášame informáciu, že dnešným dňom spúšťame elektronické PRIHLASOVANIE na naše krúžky.

Prebieha na našej stránke www.citykids.sk, kde nájdete aj všetky informácie o krúžkoch a tréneroch.

 • Podľa konkrétneho krúžku a skupiny vyplňte formulár a zašlite nám ho. Po naplnení skupinky a kontrole, či ste sa zapísali správne, vám zašleme potvrdzovací email s údajmi o presnom zaradení do skupiny.
 • V prípade, že sú skupiny obsadené, registrujte sa do čakačky. Ak sa uvoľní miesto budeme vás kontaktovať.
 • V našej ponuke nájdete niekoľko nových krúžkov, žiaľ niektoré krúžky tento rok nespustíme. Snažili sme sa však, aby si tam či už chlapci alebo dievčatá našli ten svoj naj krúžok.
 • Z dôvodu zvyšovania nákladov sme museli pristúpiť aj k zvýšeniu ceny krúžkov. Cena za jednu hodinu tak vychádza na 6 eur. Ďakujeme za pochopenie.
 • Krúžky sa uhrádzajú formou členského príspevku – kvôli prípadným neočakávaným pandemickým opatreniam sa zatiaľ september uhrádza oddelene, ale prihlásenie sa do krúžku je záväzné od septembra do decembra! V prípade, že by žiadne opatrenia nebránili činnosti našich krúžkov, pokračujete plynule ďalšie mesiace a riadite sa platobnými obdobiami pre konkrétny krúžok, ktoré sú uvedené na našej stránke.

Prihlásiť sa môžete na nasledovné krúžky:

 • MODERNÁ GYMNASTIKA s trénerkami Miškou a Natálkou.

Pre všetky naše gymnastky máme pripravenú jednu krásnu akciu: FESTIVAL MODERNEJ GYMNASTIKY.

Bude sa konať 8.9.2021 v Športovej hale Záhorská Bystrica. Začíname o 16:00 – na dievčatá bude čakať vystúpenie profesionálnych gymnastiek, ale hlavne naše trénerky, ktoré dievčatám ukážu, ako to na tréningu modernej gymnastiky vyzerá. Čakajú na vás aj nové pomôcky, ktoré si budú môcť dievčatá vyskúšať. Pozrieť sa na festival môžete prísť kedykoľvek medzi 16:00 – 18:00.

Určite sa príďte pozrieť a zabaviť. Je to skvelá pomôcka aj pre rodičov, aby ste videli ako to prebieha a ako trénerky pracujú s dievčatami. Presné info o festivale vám zašleme ešte v samostatnom emaily, prípadne sledujte FB a IG.

https://www.citykids.sk/kruzky/mod-gymnastika/

 • FLEXI GIRLS s Natálkou pre naše tínedžerky od 9 rokov – spojenie modernej gymnastiky a showdancu. Viac info získate tiež na našom festivale modernej gymnastiky, takže aj staršie dievčatá, kľudne sa k nám príďte pozrieť.

https://www.citykids.sk/kruzky/flexi-girls/

 • ROCK ´N´ROLL s Adelkou, ktorý sme po veľkom úspechu z júnových hodín zaradili do našej ponuky krúžkov.

https://www.citykids.sk/kruzky/rocknroll/

 • ATLETIKA so skvelým profesionálnym športovcom Marekom. Marek je náš nový tréner, ale mali sme možnosť ho vidieť na niekoľkých tréningoch v našom letnom tábore a máme na neho skvelé ohlasy od detí. Tréningy vedie na vysokej úrovni, jeho veľkou snahou je deti naučiť základné pohybové vzory a vypestovať v nich lásku k športu. Atletika vytvára skvelý základ pre ďalšie športy. Vytvorené však budú iba dve skupiny pre predškolákov, čiže 5-6 ročné deti a pre školákov 1.-4.ročník. Pracovať budeme so skvelými pomôckami, chceli by sme za pekného počasia vyžívať hlavne atletický areál pri športovej hale.

https://www.citykids.sk/kruzky/atleticky-kruzok/

 • LATINO dance so staronovým trénerom Marekom, ktorého mnohé deti mohli spoznať z hodín presne spred roka. Korona však prerušila tieto hodiny. Sme však veľmi radi, že sa Marek vrátil do nášho tímu, pretože je veľkým profesionálom vo svojom odbore, trénuje deti na súťaže a dokáže s nim urobiť veľké pokroky a naučiť ich základy latinskoamerických ale aj spoločenských tancov. Novinka – vytvorená skupina Teens (9 – 12 rokov).

https://www.citykids.sk/kruzky/latinodance/

 • HIP HOP je náš jeden z najobľúbenejších tanečných krúžkov. Upozorníme vás, že zaradenie do skupiny Junior a Born to dance crew nasleduje po zvážení a rozhodnutí trénera.

https://www.citykids.sk/kruzky/hip-hop/

 • ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA – BOJOVÉ ŠPORTY A SEBAOBRANA je poslednou novinkou. Keďže sa nám nepodarilo zohnať trénera taekwonda, tento krúžok sme museli momentálne prerušiť. Pozitívne myšlienky nám však do cesty priviali perfektného trénera, ktorý s nami spolupracoval na špeciálnych hodinách v letnom tábore. Tréner Martin naučí vaše deti základom bojových športov a sebaobrany: jeho tréningy sú zároveň aj pohybové a kondičné. Viac o krúžku aj o trénerovi nájdete na

https://www.citykids.sk/kruzky/sportova-priprava-bojove-sporty-a-sebaobrana/

 

Ukážkové hodiny:

8.9.2021Festival modernej gymnastiky – ukážkové hodiny Modernej gymnastiky a Flexi Girls

 

9.9.2021

ROCK ´N´ROLL

ATLETIKA

LATINO dance 

ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA – BOJOVÉ ŠPORTY A SEBAOBRANA

 • presný program ešte upresníme

 

Tešíme sa na všetky deti, tešíme sa na tréningy a nové pokroky. Tešíme sa na tú radosť v detských očiach.

Ak sme na čokoľvek zabudli, pýtajte sa, budeme sa snažiť odpovedať čo najskôr.

Urobíme všetko čo je v našich silách, aby každé dieťa, ktoré chce u nás cvičiť, našlo to svoje miesto v skupine. Prvoradá je však kvalita a sme nesmierne spokojní s trénermi, ktorí sa k nám tento rok pripojili do tímu.

Veríme, že tých tréningov spolu absolvujeme veľa a podaria sa nám s deťmi pekné výsledky.

 

S pozdravom tím City Kids

Cvičíme s FLUIBALL

4 augusta 2021

Už pri prvých prezenčných hodinách, ktoré sme spustili po dlhej pauze, si deti v rámci našich krúžkov mohli vyskúšať zaujímavú pomôcku – lopty FLUIBALL.

Ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia za možnosť rozšíriť naše tréningové pomôcky o tieto unikátne dynamické lopty.

V lete si lopty vyskúšali aj dospeláci a hneď po prvom tréningu si ich obľúbili, takže sa určite stanú pravidelnou súčasťou našich tréningov pre dospelých.

Lopty Fluiball sú naplnené špeciálnou tekutinou, ktorá dodáva tejto lopte vlastnosti, vďaka ktorým trénujeme koordináciu, stabilitu a silu .

Lopta sa používa ako závažie, ako nestabilná plocha, balančná pomôcka či medicinbal. Pri tréningu s Fluiball sa zapája celé telo, vrátane hlbokého stabilizačného systému a tak sa stáva tréning intenzívnejší a mnohé jednoduché cviky sú s touto Fluiball loptou náročnejšie.

Cvičenie s Fluiball je hravé a zábavné nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Príďte si ich vyskúšať.

 

BYSTRICKÁ PÁTRAČKA – dobrodružná cesta pre deti

28 apríla 2021

ÚSPEŠNE UKONČENÁ 🙂

Najľahší spôsob ako motivovať deti k pohybu, prechádzke a turistike je ten, ak ich úlohou počas cesty je niečo nájsť a objaviť.

Vtedy zabudnú aj na to, že ešte pred chvíľou nevládali a zrazu prejdú ten kopček úplne bez najmenších problémov.

⭐️Pripravili sme teda ďalšiu dobrodružnú PÁTRAČKU pre deti zo Záhorskej Bystrice a okolia, aby sme deti rozhýbali a zabavili.

Témou je ŠPORT a POHYB.

⭐️Začíname 1.5. a posledný deň pátračky bude 9.5.

Cesta to je naozaj dobrodružná a zaujímavá. Pozorne sledujte MAPU, aby ste nezišli z tej správnej cesty 😊.

⭐️Na každom stanovišti vás čaká kartička s OTÁZKOU aj POHYBOVOU ÚLOHOU. Budete premýšľať, zdolávať prekážky a hýbať sa.

Odporúčame dobrú obuv – cesta je v lese a ako stvorená pre všetkých malých športovcov (nebojte sa, je otestovaná 3 a 6 ročnými pátračkami, takže je bez problémov zdolateľná).

Určite si zoberte so sebou nejakú zdravú maškrtu na dobitie energie a nezabudnite na pitný režim. Bude tam niekoľko miest, kde si môžete oddýchnuť a nabrať sily.

Cesta podľa mapy je písaná na 1 hodinu, ale rátajte ešte s plnením úloh.

⭐️Po registrácii dostanete v emaily MAPU a LIST PÁTRAČA, kde si budete značiť každú splnenú úlohu a zapisovať správne odpovede.

Ak nám potom zašlete emailom odfotený list pátrača s vyplnenými úlohami alebo aspoň info, ako sa vám darilo pri plnení úloh, zašleme PÁTRAČOM malú odmenu na vytlačenie – DIPLOM do zbierky + omaľovánka + medaila na dotvorenie.

⭐️Na našom FB profile sa môžte zapojiť aj do súťaže o pekné ceny.
⭐️PÁTRAČKA je za DOBROVOĽNÝ PRÍSPEVOK. Ak sa vám bude táto cesta páčiť, môžete nášmu OZ prispieť akýmkoľvek príspevkom.

Veríme, že nám počasie bude priať a strávite perfektnú zábavnú prechádzku s celou rodinkou.

VEĽKONOČNÉ HĽADANIE VAJÍČOK – ukončené

30 marca 2021

Poďme sa opäť HÝBAŤ, HĽADAŤ, ZABÁVAŤ SA.

Je tu krásna jar a veľkonočné sviatky, takže naše hľadanie sa bude točiť okolo týchto dvoch tém.

Hľadať sa budú PAPIEROVÉ VAJÍČKA s HÁDANKAMI, ÚLOHAMI a BÁSNIČKAMI. Tentoraz sme vybrali krásne, priam až magické miesto. Spoznajte ďalšie nové zákutia Záhorskej Bystrice  a odmenou vám bude aj neskutočná energia prírody. Veríme, že počasie bude priať a vy si to vychutnáte naplno.

!!!Všetky INŠTRUKCIE k CESTE (mapu a tajničku) dostanete emailom po registrácii na našej web stránke NA KONCI TOHTO PRÍSPEVKU!!!

Na konci cesty je miesto, kde sa môžu deti ešte dosýta vyšantiť. Ak si donesiete aj malé občerstvenie, môže z toho byť aj príjemný piknik.

Odmenu dostanú detičky po vylúštení TAJNIČKY. Zašleme vám ju v emaily – bude symbolická, ale tvorená z lásky a veríme, že deti poteší: DIPLOM, OBRÁZOK na vymaľovanie a PEXESO na vytlačenie.


Všetci sa však môžte zapojiť aj do SÚŤAŽE o krásnu knihu HVIEZDIČKO RIŠKO od Zuzky Mihálechovej. Máme z toho veľkú radosť, že jeden z vás túto knihu vyhrá, za čo Zuzke veľmi ďakujeme.

Kniha má úžasné recenzie a ako píše sama autorka: ”
Knižka je múdra, ale nie “premúdrelá”.
Je napínavá a občas vtipná.
A hoci sa dotýka aj vážnejších tém, snažila som sa ju písať s ľahkosťou a hravosťou.
Verím, že bude baviť nielen deti, ale aj teba, milý dospelák.”

SÚŤAŽ bude vyhlásená na našej FB stránke, takže sledujte naše príspevky.


Toto hľadanie je za DOBROVOĽNÝ PRÍSPEVOK – ak sa vám bude páčiť, pomôžete nášmu OZ akýmkoľvek príspevkom.

Robíme to hlavne pre vás, pretože v Záhorskej Bystrici je úžasná komunita rodičov a detí, ktorá nás drží nad vodou a my vám za to ĎAKUJEME.