Aktuality

FESTIVAL MODERNEJ GYMNASTIKY

8 septembra 2021
⭐Pozývame všetky dievčatá a rodičov, príďte sa pozrieť a vyskúšať si, aká krásna je Moderná gymnastika.
Čaká nás slnečný deň, takže sa vidíme v Športovom areáli pri ZŠsMŠ Hargašova.
Tešíme sa na krásne strávené popoludnie.

⭐Ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia za to, že môžeme skvalitniť naše tréningy Modernej gymnastiky a každé dievčatko si bude môcť na tréningu vyskúšať gymnastické náčinie.

 

Privítanie prváčikov aj so CITY KIDS

2 septembra 2021
⭐Dnes sme boli súčasťou veľmi milej akcie. Privítali sme prváčikov v Záhorskej Bystrici. Veríme, že sme im naším programom spríjemnili ich veľký deň.
⭐Ďakujeme za pozvanie.

 

REGISTRÁCIA NA KRÚŽKY SPUSTENÁ

1 septembra 2021

Milí rodičia, milé deti,

konečne prinášame informáciu, že dnešným dňom spúšťame elektronické PRIHLASOVANIE na naše krúžky.

Prebieha na našej stránke www.citykids.sk, kde nájdete aj všetky informácie o krúžkoch a tréneroch.

 • Podľa konkrétneho krúžku a skupiny vyplňte formulár a zašlite nám ho. Po naplnení skupinky a kontrole, či ste sa zapísali správne, vám zašleme potvrdzovací email s údajmi o presnom zaradení do skupiny.
 • V prípade, že sú skupiny obsadené, registrujte sa do čakačky. Ak sa uvoľní miesto budeme vás kontaktovať.
 • V našej ponuke nájdete niekoľko nových krúžkov, žiaľ niektoré krúžky tento rok nespustíme. Snažili sme sa však, aby si tam či už chlapci alebo dievčatá našli ten svoj naj krúžok.
 • Z dôvodu zvyšovania nákladov sme museli pristúpiť aj k zvýšeniu ceny krúžkov. Cena za jednu hodinu tak vychádza na 6 eur. Ďakujeme za pochopenie.
 • Krúžky sa uhrádzajú formou členského príspevku – kvôli prípadným neočakávaným pandemickým opatreniam sa zatiaľ september uhrádza oddelene, ale prihlásenie sa do krúžku je záväzné od septembra do decembra! V prípade, že by žiadne opatrenia nebránili činnosti našich krúžkov, pokračujete plynule ďalšie mesiace a riadite sa platobnými obdobiami pre konkrétny krúžok, ktoré sú uvedené na našej stránke.

Prihlásiť sa môžete na nasledovné krúžky:

 • MODERNÁ GYMNASTIKA s trénerkami Miškou a Natálkou.

Pre všetky naše gymnastky máme pripravenú jednu krásnu akciu: FESTIVAL MODERNEJ GYMNASTIKY.

Bude sa konať 8.9.2021 v Športovej hale Záhorská Bystrica. Začíname o 16:00 – na dievčatá bude čakať vystúpenie profesionálnych gymnastiek, ale hlavne naše trénerky, ktoré dievčatám ukážu, ako to na tréningu modernej gymnastiky vyzerá. Čakajú na vás aj nové pomôcky, ktoré si budú môcť dievčatá vyskúšať. Pozrieť sa na festival môžete prísť kedykoľvek medzi 16:00 – 18:00.

Určite sa príďte pozrieť a zabaviť. Je to skvelá pomôcka aj pre rodičov, aby ste videli ako to prebieha a ako trénerky pracujú s dievčatami. Presné info o festivale vám zašleme ešte v samostatnom emaily, prípadne sledujte FB a IG.

https://www.citykids.sk/kruzky/mod-gymnastika/

 • FLEXI GIRLS s Natálkou pre naše tínedžerky od 9 rokov – spojenie modernej gymnastiky a showdancu. Viac info získate tiež na našom festivale modernej gymnastiky, takže aj staršie dievčatá, kľudne sa k nám príďte pozrieť.

https://www.citykids.sk/kruzky/flexi-girls/

 • ROCK ´N´ROLL s Adelkou, ktorý sme po veľkom úspechu z júnových hodín zaradili do našej ponuky krúžkov.

https://www.citykids.sk/kruzky/rocknroll/

 • ATLETIKA so skvelým profesionálnym športovcom Marekom. Marek je náš nový tréner, ale mali sme možnosť ho vidieť na niekoľkých tréningoch v našom letnom tábore a máme na neho skvelé ohlasy od detí. Tréningy vedie na vysokej úrovni, jeho veľkou snahou je deti naučiť základné pohybové vzory a vypestovať v nich lásku k športu. Atletika vytvára skvelý základ pre ďalšie športy. Vytvorené však budú iba dve skupiny pre predškolákov, čiže 5-6 ročné deti a pre školákov 1.-4.ročník. Pracovať budeme so skvelými pomôckami, chceli by sme za pekného počasia vyžívať hlavne atletický areál pri športovej hale.

https://www.citykids.sk/kruzky/atleticky-kruzok/

 • LATINO dance so staronovým trénerom Marekom, ktorého mnohé deti mohli spoznať z hodín presne spred roka. Korona však prerušila tieto hodiny. Sme však veľmi radi, že sa Marek vrátil do nášho tímu, pretože je veľkým profesionálom vo svojom odbore, trénuje deti na súťaže a dokáže s nim urobiť veľké pokroky a naučiť ich základy latinskoamerických ale aj spoločenských tancov. Novinka – vytvorená skupina Teens (9 – 12 rokov).

https://www.citykids.sk/kruzky/latinodance/

 • HIP HOP je náš jeden z najobľúbenejších tanečných krúžkov. Upozorníme vás, že zaradenie do skupiny Junior a Born to dance crew nasleduje po zvážení a rozhodnutí trénera.

https://www.citykids.sk/kruzky/hip-hop/

 • ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA – BOJOVÉ ŠPORTY A SEBAOBRANA je poslednou novinkou. Keďže sa nám nepodarilo zohnať trénera taekwonda, tento krúžok sme museli momentálne prerušiť. Pozitívne myšlienky nám však do cesty priviali perfektného trénera, ktorý s nami spolupracoval na špeciálnych hodinách v letnom tábore. Tréner Martin naučí vaše deti základom bojových športov a sebaobrany: jeho tréningy sú zároveň aj pohybové a kondičné. Viac o krúžku aj o trénerovi nájdete na

https://www.citykids.sk/kruzky/sportova-priprava-bojove-sporty-a-sebaobrana/

 

Ukážkové hodiny:

8.9.2021Festival modernej gymnastiky – ukážkové hodiny Modernej gymnastiky a Flexi Girls

 

9.9.2021

ROCK ´N´ROLL

ATLETIKA

LATINO dance 

ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA – BOJOVÉ ŠPORTY A SEBAOBRANA

 • presný program ešte upresníme

 

Tešíme sa na všetky deti, tešíme sa na tréningy a nové pokroky. Tešíme sa na tú radosť v detských očiach.

Ak sme na čokoľvek zabudli, pýtajte sa, budeme sa snažiť odpovedať čo najskôr.

Urobíme všetko čo je v našich silách, aby každé dieťa, ktoré chce u nás cvičiť, našlo to svoje miesto v skupine. Prvoradá je však kvalita a sme nesmierne spokojní s trénermi, ktorí sa k nám tento rok pripojili do tímu.

Veríme, že tých tréningov spolu absolvujeme veľa a podaria sa nám s deťmi pekné výsledky.

 

S pozdravom tím City Kids

Cvičíme s FLUIBALL

4 augusta 2021

Už pri prvých prezenčných hodinách, ktoré sme spustili po dlhej pauze, si deti v rámci našich krúžkov mohli vyskúšať zaujímavú pomôcku – lopty FLUIBALL.

Ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia za možnosť rozšíriť naše tréningové pomôcky o tieto unikátne dynamické lopty.

V lete si lopty vyskúšali aj dospeláci a hneď po prvom tréningu si ich obľúbili, takže sa určite stanú pravidelnou súčasťou našich tréningov pre dospelých.

Lopty Fluiball sú naplnené špeciálnou tekutinou, ktorá dodáva tejto lopte vlastnosti, vďaka ktorým trénujeme koordináciu, stabilitu a silu .

Lopta sa používa ako závažie, ako nestabilná plocha, balančná pomôcka či medicinbal. Pri tréningu s Fluiball sa zapája celé telo, vrátane hlbokého stabilizačného systému a tak sa stáva tréning intenzívnejší a mnohé jednoduché cviky sú s touto Fluiball loptou náročnejšie.

Cvičenie s Fluiball je hravé a zábavné nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Príďte si ich vyskúšať.

 

BYSTRICKÁ PÁTRAČKA – dobrodružná cesta pre deti

28 apríla 2021

ÚSPEŠNE UKONČENÁ 🙂

Najľahší spôsob ako motivovať deti k pohybu, prechádzke a turistike je ten, ak ich úlohou počas cesty je niečo nájsť a objaviť.

Vtedy zabudnú aj na to, že ešte pred chvíľou nevládali a zrazu prejdú ten kopček úplne bez najmenších problémov.

⭐️Pripravili sme teda ďalšiu dobrodružnú PÁTRAČKU pre deti zo Záhorskej Bystrice a okolia, aby sme deti rozhýbali a zabavili.

Témou je ŠPORT a POHYB.

⭐️Začíname 1.5. a posledný deň pátračky bude 9.5.

Cesta to je naozaj dobrodružná a zaujímavá. Pozorne sledujte MAPU, aby ste nezišli z tej správnej cesty 😊.

⭐️Na každom stanovišti vás čaká kartička s OTÁZKOU aj POHYBOVOU ÚLOHOU. Budete premýšľať, zdolávať prekážky a hýbať sa.

Odporúčame dobrú obuv – cesta je v lese a ako stvorená pre všetkých malých športovcov (nebojte sa, je otestovaná 3 a 6 ročnými pátračkami, takže je bez problémov zdolateľná).

Určite si zoberte so sebou nejakú zdravú maškrtu na dobitie energie a nezabudnite na pitný režim. Bude tam niekoľko miest, kde si môžete oddýchnuť a nabrať sily.

Cesta podľa mapy je písaná na 1 hodinu, ale rátajte ešte s plnením úloh.

⭐️Po registrácii dostanete v emaily MAPU a LIST PÁTRAČA, kde si budete značiť každú splnenú úlohu a zapisovať správne odpovede.

Ak nám potom zašlete emailom odfotený list pátrača s vyplnenými úlohami alebo aspoň info, ako sa vám darilo pri plnení úloh, zašleme PÁTRAČOM malú odmenu na vytlačenie – DIPLOM do zbierky + omaľovánka + medaila na dotvorenie.

⭐️Na našom FB profile sa môžte zapojiť aj do súťaže o pekné ceny.
⭐️PÁTRAČKA je za DOBROVOĽNÝ PRÍSPEVOK. Ak sa vám bude táto cesta páčiť, môžete nášmu OZ prispieť akýmkoľvek príspevkom.

Veríme, že nám počasie bude priať a strávite perfektnú zábavnú prechádzku s celou rodinkou.

VEĽKONOČNÉ HĽADANIE VAJÍČOK – ukončené

30 marca 2021

Poďme sa opäť HÝBAŤ, HĽADAŤ, ZABÁVAŤ SA.

Je tu krásna jar a veľkonočné sviatky, takže naše hľadanie sa bude točiť okolo týchto dvoch tém.

Hľadať sa budú PAPIEROVÉ VAJÍČKA s HÁDANKAMI, ÚLOHAMI a BÁSNIČKAMI. Tentoraz sme vybrali krásne, priam až magické miesto. Spoznajte ďalšie nové zákutia Záhorskej Bystrice  a odmenou vám bude aj neskutočná energia prírody. Veríme, že počasie bude priať a vy si to vychutnáte naplno.

!!!Všetky INŠTRUKCIE k CESTE (mapu a tajničku) dostanete emailom po registrácii na našej web stránke NA KONCI TOHTO PRÍSPEVKU!!!

Na konci cesty je miesto, kde sa môžu deti ešte dosýta vyšantiť. Ak si donesiete aj malé občerstvenie, môže z toho byť aj príjemný piknik.

Odmenu dostanú detičky po vylúštení TAJNIČKY. Zašleme vám ju v emaily – bude symbolická, ale tvorená z lásky a veríme, že deti poteší: DIPLOM, OBRÁZOK na vymaľovanie a PEXESO na vytlačenie.


Všetci sa však môžte zapojiť aj do SÚŤAŽE o krásnu knihu HVIEZDIČKO RIŠKO od Zuzky Mihálechovej. Máme z toho veľkú radosť, že jeden z vás túto knihu vyhrá, za čo Zuzke veľmi ďakujeme.

Kniha má úžasné recenzie a ako píše sama autorka: ”
Knižka je múdra, ale nie “premúdrelá”.
Je napínavá a občas vtipná.
A hoci sa dotýka aj vážnejších tém, snažila som sa ju písať s ľahkosťou a hravosťou.
Verím, že bude baviť nielen deti, ale aj teba, milý dospelák.”

SÚŤAŽ bude vyhlásená na našej FB stránke, takže sledujte naše príspevky.


Toto hľadanie je za DOBROVOĽNÝ PRÍSPEVOK – ak sa vám bude páčiť, pomôžete nášmu OZ akýmkoľvek príspevkom.

Robíme to hlavne pre vás, pretože v Záhorskej Bystrici je úžasná komunita rodičov a detí, ktorá nás drží nad vodou a my vám za to ĎAKUJEME.

Krásne Vianoce 2020

23 decembra 2020

Vzdelávací projekt Svet našimi očami

4 decembra 2020

Radi by sme vám predstavili pilotný projekt občianskeho združenia City Kids určený pre všetky deti a teenagerov – SVET NAŠIMI OČAMI.

Naše občianske združenie pôsobiace v Záhorskej Bystrici svojimi aktivitami vnáša deti do sveta športu, tanca  a pohybu. V dnešnej dobe sú však deti a teenageri často konfrontovaní aj s online svetom, ktorý prináša mnoho nástrah, skreslenú predstavu o realite, vytvára im v mnohých prípadoch nesprávne hodnoty a zlé vzory. Preto sme sa rozhodli venovať sa tejto problematike a vytvorili sme vzdelávací projekt, ktorý bude realizovaný na základnej škole v mieste nášho pôsobiska ZŠ Hargašova. Spoluprácu nám prisľúbila aj ZŠ Dubová a veríme, že postupne by sa tento projekt rozšíril na ďalšie školy.

Prvou etapou projektu je ústredná pieseň projektu – VEDIEŤ DÁVAŤ. Celou piesňou sa nesú 4 témy : šikana, výzor, sociálne siete a priateľstvá. Ukazuje reálne deti, reálny svet, hravosť a bezprostrednosť detí. Pri jej tvorbe sme videli ich chuť a zanietenie podieľať sa na niečom zmysluplnom. To nám dodalo ďalšiu motiváciu priniesť informácie, ktoré by deti a teenagerov naviedli na správnu cestu, ktorú by zúročili aj v budúcnosti. Chceme deti s vlastným názorom, s vlastnou identitou, zdravo sebavedomé a hrdé na to,  kým sú.

 

!!! Od Pondelka 12.10.2020 prerušená činnosť kvôli opatreniam krízového štábu !!!

11 októbra 2020

30 septembra 2020
Je nám to veľmi ľúto, ale sme nútení od dnešného dňa 30.9.2020 opäť pozastaviť činnosť našich krúžkov. Materská aj základná škola Hargašova sa zatvára z dôvodu pozitívne testovaného žiaka ZŠ na Covid-19.
Všetky hodiny vrátane dnešných teda rušíme, minimálne do uzatvorenia školy a škôlky.
Veľmi nás to mrzí, krúžky sa nám krásne rozbehli, ale musíme rešpektovať nariadenia mestskej časti a RÚVZ.
O ďalšom pokračovaní krúžkov vás samozrejme budeme informovať hneď ako budeme môcť spustiť našu činnosť.
 
Ďakujeme za pochopenie a držme spoločne prsty, aby sme sa čoskoro opäť stretli pri športe a tanci.