Aktuality

VEĽKONOČNÉ HĽADANIE VAJÍČOK – ukončené

30 marca 2021

Poďme sa opäť HÝBAŤ, HĽADAŤ, ZABÁVAŤ SA.

Je tu krásna jar a veľkonočné sviatky, takže naše hľadanie sa bude točiť okolo týchto dvoch tém.

Hľadať sa budú PAPIEROVÉ VAJÍČKA s HÁDANKAMI, ÚLOHAMI a BÁSNIČKAMI. Tentoraz sme vybrali krásne, priam až magické miesto. Spoznajte ďalšie nové zákutia Záhorskej Bystrice  a odmenou vám bude aj neskutočná energia prírody. Veríme, že počasie bude priať a vy si to vychutnáte naplno.

!!!Všetky INŠTRUKCIE k CESTE (mapu a tajničku) dostanete emailom po registrácii na našej web stránke NA KONCI TOHTO PRÍSPEVKU!!!

Na konci cesty je miesto, kde sa môžu deti ešte dosýta vyšantiť. Ak si donesiete aj malé občerstvenie, môže z toho byť aj príjemný piknik.

Odmenu dostanú detičky po vylúštení TAJNIČKY. Zašleme vám ju v emaily – bude symbolická, ale tvorená z lásky a veríme, že deti poteší: DIPLOM, OBRÁZOK na vymaľovanie a PEXESO na vytlačenie.


Všetci sa však môžte zapojiť aj do SÚŤAŽE o krásnu knihu HVIEZDIČKO RIŠKO od Zuzky Mihálechovej. Máme z toho veľkú radosť, že jeden z vás túto knihu vyhrá, za čo Zuzke veľmi ďakujeme.

Kniha má úžasné recenzie a ako píše sama autorka: ”
Knižka je múdra, ale nie “premúdrelá”.
Je napínavá a občas vtipná.
A hoci sa dotýka aj vážnejších tém, snažila som sa ju písať s ľahkosťou a hravosťou.
Verím, že bude baviť nielen deti, ale aj teba, milý dospelák.”

SÚŤAŽ bude vyhlásená na našej FB stránke, takže sledujte naše príspevky.


Toto hľadanie je za DOBROVOĽNÝ PRÍSPEVOK – ak sa vám bude páčiť, pomôžete nášmu OZ akýmkoľvek príspevkom.

Robíme to hlavne pre vás, pretože v Záhorskej Bystrici je úžasná komunita rodičov a detí, ktorá nás drží nad vodou a my vám za to ĎAKUJEME.

Krásne Vianoce 2020

23 decembra 2020

Vzdelávací projekt Svet našimi očami

4 decembra 2020

Radi by sme vám predstavili pilotný projekt občianskeho združenia City Kids určený pre všetky deti a teenagerov – SVET NAŠIMI OČAMI.

Naše občianske združenie pôsobiace v Záhorskej Bystrici svojimi aktivitami vnáša deti do sveta športu, tanca  a pohybu. V dnešnej dobe sú však deti a teenageri často konfrontovaní aj s online svetom, ktorý prináša mnoho nástrah, skreslenú predstavu o realite, vytvára im v mnohých prípadoch nesprávne hodnoty a zlé vzory. Preto sme sa rozhodli venovať sa tejto problematike a vytvorili sme vzdelávací projekt, ktorý bude realizovaný na základnej škole v mieste nášho pôsobiska ZŠ Hargašova. Spoluprácu nám prisľúbila aj ZŠ Dubová a veríme, že postupne by sa tento projekt rozšíril na ďalšie školy.

Prvou etapou projektu je ústredná pieseň projektu – VEDIEŤ DÁVAŤ. Celou piesňou sa nesú 4 témy : šikana, výzor, sociálne siete a priateľstvá. Ukazuje reálne deti, reálny svet, hravosť a bezprostrednosť detí. Pri jej tvorbe sme videli ich chuť a zanietenie podieľať sa na niečom zmysluplnom. To nám dodalo ďalšiu motiváciu priniesť informácie, ktoré by deti a teenagerov naviedli na správnu cestu, ktorú by zúročili aj v budúcnosti. Chceme deti s vlastným názorom, s vlastnou identitou, zdravo sebavedomé a hrdé na to,  kým sú.

 

!!! Od Pondelka 12.10.2020 prerušená činnosť kvôli opatreniam krízového štábu !!!

11 októbra 2020

30 septembra 2020
Je nám to veľmi ľúto, ale sme nútení od dnešného dňa 30.9.2020 opäť pozastaviť činnosť našich krúžkov. Materská aj základná škola Hargašova sa zatvára z dôvodu pozitívne testovaného žiaka ZŠ na Covid-19.
Všetky hodiny vrátane dnešných teda rušíme, minimálne do uzatvorenia školy a škôlky.
Veľmi nás to mrzí, krúžky sa nám krásne rozbehli, ale musíme rešpektovať nariadenia mestskej časti a RÚVZ.
O ďalšom pokračovaní krúžkov vás samozrejme budeme informovať hneď ako budeme môcť spustiť našu činnosť.
 
Ďakujeme za pochopenie a držme spoločne prsty, aby sme sa čoskoro opäť stretli pri športe a tanci.

‼️‼️‼️ Aktuálna situácia – na základe odporúčaní mestskej časti Záhorská Bystrica sme nútení začať naše krúžky až 21.9.2020 ‼️‼️‼️

27 augusta 2020

Mikuláš

6 novembra 2019

Milí rodičia, radi by sme Vás a Vaše detičky pozvali na veľmi milú akciu Mikuláš v Záhorskej Bystrici, ktorá sa uskutoční 8.decembra o 16:00 v kultúrnom dome. Máme pre Vás pripravené vystúpenia našich gymnastiek a tanečníčok a predvedú sa Vám aj deti z kurzu Showdance a Hip Hop. Pripravená je sladká odmena a občerstvenie pre všetky detičky. Tešíme sa, príďte si so City Kids užiť Mikulášsku nedeľu.