Taekwondo

Taekwondo je pomerne nový kórejský bojový šport a bojové umenie bez použitia zbraní, zameraný najmä na sebaobranu, sebaovládanie a zdravú sebadôveru. Má zaručiť úplné využitie sily a rýchlosti ľudského tela. Charakteristická je hlavne kopacia technika. Od 27. olympijských hier v Sydney je jedným z olympijských športov.
TAE – kop, úder nohou
KWON – päsť, úder päsťou
DO – cesta, metóda, filozofia života

Informácie o krúžku
> trvanie hodiny – 60 minút
> oblečenie – pohodlné – tričko, tepláky, cvičí sa na boso, možnosť dokúpenia kimona
> voda – vlastná fľaša s označeným menom

Cena:
3 mesačné členské (hodina 1x týždenne) - 60 €

Registrácia:

Galéria

Tréner

Marek Čopák
Marek je študentom 5. ročníka Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave. Bojovým umeniam sa venuje takmer 10 rokov. Je držiteľom 1.danu v taekwondo WT, v ktorom je viacnásobný vicemajster SR. Vo voľnom čase sa rekreačne venoval aj boxu a sebaobrane. V City Kids sa venuje deťom od 5.rokov na tréningoch taekwonda a pohybovej príprave, kde sa im snaží predať svoje nadobudnuté skúsenosti zo športu. Jeho cieľom je vybudovať u deti pozitívny vzťah k akejkoľvek pohybovej aktivite a prinášať radosť z pohybu.
 • Aká je cena krúžku?

  Za krúžok Taekwondo sa štandardne platí 3mesačné členské – 60 eur.

 • Kedy krúžky začínajú?

  Krúžok Taekwondo začína v septembri. Ide o trojmesačný krúžok. Ak sú voľné miesta, dá sa prihlásiť aj počas trvania krúžku.

 • Kde prebiehajú krúžky?

  Krúžok Taekwondo prebieha v Športovej hale.

 • Je možné vyzdvihnúť dieťa zo ŠKD?

  Áno, deti vieme vyzdvihnúť priamo zo ŠĶD zo ZŠ Hargašova, ale iba na krúžky, ktoré prebiehajú v Športovej hale v Záhorskej Bystrici. Podľa dohody ich môžeme aj odprevadiť naspäť do ŠKD, prípadne si ich vyzdvihnete v športovej hale.

 • Ako sa prihlásime na kurz?

  Prihlášku vyplňte elektronicky na našej stránke priamo pri krúžku, ktorý ste si vybrali. Po naplnení skupiny vám potvrdíme zaradenie do skupiny a zašleme všetky potrebné informácie k platbe a k priebehu hodín.

 • Ak máme záujem o krúžok, ale v danom krúžku nie je miesto, je možnosť prihlásenia?

  V prípade, že nie je voľné miesto môžte sa prihlásiť na tzv. čakačku. V prípade, že sa miesto uvoľní, budeme Vás ihneď kontaktovať.

 • Je na hodinách prítomný aj rodič?

  Pri krúžkoch pre deti od troch rokov sa rodičia na krúžkoch nezúčastňujú. Na začiatku otvorenia novej skupiny máme prvú otvorenú hodinu aj s rodičmi, ale ak prebehne adaptácia bez problémov, tak prítomnosť rodiča nie je potrebná. Detičky sa viac sústredia a koncentrujú na trénera a tréningy prebiehajú bezproblémovejšie.