Moderná gymnastika


Moderná gymnastika je krásny, umelecký ženský šport, ktorý spája prvky baletu, akrobacie a tanca. S našimi gymnastkami pracujú trénerky najprv na technike tela bez náčinia. Rozvíjajú ich flexibilitu, zručnosť, správne držanie tela a ohybnosť. Neskôr sa na tréningoch sústredia na prácu s jednotlivými náčiniami ako je švihadlo, obruč, lopta, kužele a stuha. Vďaka tanečnej zložke sa naučia naše gymnastky prejavovať emócie a výraz prostredníctvom pohybu. U dievčat sa vďaka modernej gymnastike rozvíja aj ich zodpovednosť, sebadisciplína a sebaúcta. Hodiny sú sprevádzané hudbou, smiechom a radosťou z pohybu.

Informácie o krúžku
→ trvanie hodiny: 50 – 60 minút (záleží od vekovej kategórie)
→ oblečenie: – obtiahnuté tričko, legíny, gymnastický dres, cvičky (je dôležité, aby dievčatá nenosili voľné oblečenie, ktoré im môže zavadzať pri práci s náčiním)
→  voda: vlastná fľaša s označeným menom

• skupiny sa otvárajú pri minimálnom počte 6 detí

• skupiny o 14:00 a 15:00 vyzdvihujeme z ŠKD


Tréningy 2x týždenne:

♥ ŠKOLA 1. ročník PONDELOK 14:00 + STREDA 14:00

♥ ŠKOLA 2. ročník PONDELOK 15:00 + STREDA 15:00 

♥ ŠKOLA 3. ročník PONDELOK 14:00 + STREDA 15:00

♥ ŠKOLA 4. a 5. ročník PONDELOK 15:00 + STREDA 15:00


Tréningy 1x týždenne:

♥ PREDŠKOLÁČKY (HVIEZDIČKY a MYŠKY) *  STREDA 16:00

 ♥ ŽABKY vek 4 – 5 rokov STREDA 16:00

 SLNIEČKA vek 4 – 5 rokov STREDA 17:10

 ♥ ŠKOLA vek 6-9 rokov (1x týždenne) STREDA 17:00


* do skupín Hviezdičky a Myšky rozdeľujeme dievčatá po prihlásení podľa stupňa pokročilosti

Hviezdičky – začiatočníčky

Myšky – pokročilé


Cena: ČLENSKÝ PRÍSPEVOK

číslo účtu: IBAN SK78 7500 0000 0040 2644 3131

Platobné obdobia pre skupiny 1x týždenne STREDA:

  • SEPTEMBER – JANUÁR 150 eur (18 tréningov)
  • FEBRUÁR – JÚN 145 eur (17 tréningov)

Platobné obdobia pre skupiny 2x týždenne PONDELOK + STREDA:

  • SEPTEMBER – JANUÁR 300 eur (36 tréningov)
  • FEBRUÁR – JÚN 295 (35 tréningov)

Členský príspevok na činnosť OZ súvisiacu s organizáciou a realizáciou jednotlivých krúžkov je nevratným príspevkom.

Pokyny pre rodičov a detiVšeobecné podmienky

:

Registrácia:

Galéria

Tréner

Anastasia Khmelnitskaya
Anastasia pochádza z Ukrajiny, kde sa 13 rokov profesionálne venovala modernej gymnastike a má za sebou veľa úspechov na regionálnych a národných súťažiach. 3 roky pracovala ako tréner, je certifikovaný fitness tréner, tréner Pilatesu a tréner gymnastiky detí. Anastasiu si naše dievčatá hneď obľúbili a priniesla do našich tréningov úžasnú energiu.
Sabína Putzová
S gymnastikou sa prvýkrát stretla v 6 rokoch. Aktívne sa jej venovala 11 rokov. Niekoľko rokov pôsobila aj v reprezentácii. V roku 2013 a 2015 sa zúčastnila majstrovstiev Európy. Momentálne pôsobí ako tréner a rozhodca modernej gymnastiky v klube TJ Rapid Bratislava. Od prvých tréningov si naše dievčatá získala svojím vyžarovaním a je pre ne veľkým vzorom.
Barborka Valentková
Barborka sa od svojich štyroch rokov aktívne venovala modernej gymnastike. V rokoch 2021/2022 sa ako členka seniorského reprezentačného družstva SR zúčastnila so spoločnou skladbou Majstrovstiev Európy v modernej gymnastike. Od svojich 8 rokov sa venuje aj tancu. V roku 2023 sa ako členka tanečnej školy Elledanse zúčastnila na svetovej súťaži Dance Star World Masters, kde vyhrala v kategórii contemporary. V súčasnosti je členkou tanečného tímu Momentum a od roku 2023 je členkou nášho City Kids tímu. Barborkine choreografie sú dychberúce a veľmi sa tešíme na nový prílev energie, ktorý k nám priniesla.
Anežka Paľová
Modernej gymnastike sa Anežka začala venovať v šiestich rokoch. Začínala v klube ŠK Hargašová v Záhorskej Bystrici a po dvoch rokoch prestúpila do TJ Rapid Bratislava. V roku 2017 a 2018 vyhrala Majstrovstvá Slovenska v spoločných skladbách. Jej posledná súťaž bola v roku 2022 na Majstrovstvách Slovenska, kde ako dvojica vyhrala druhé miesto. Napriek mladému veku je Anežka dôležitým členom nášho tímu, tréningy vedie na vysokej úrovni a pre dievčatá je veľkým vzorom.
Elizaveta Kizikova
Elizaveta sa Modernej gymnastike venuje už 10 rokov, zúčastnila sa veľkého množstva rôznych súťaží a dvakrát vyhrala jednu z najprestížnejších súťaží v Rusku „Russian Rhythmic Gymnastics Championship“. Už od svojich 15 rokov pomáhala trénerom na tréningoch Modernej gymnastiky s mladšími deťmi a pravidelne poskytovala strečingový tréning aj detskému tímu krasokorčuliarok a krasokorčuliarov. Do nášho tímu prinesie svoje dlhoročné skúsenosti a nové zaujímavé tréningové postupy.